Luni, 23 mai 2022, în Piața Cetății Sighișoara, se va desfășura turneul de Șah în Școală, organizat de Școala Gimnazială „Victor Jinga”.
Turneul se va desfășura în sistem elvețian și este adresat amatorilor, elevi din ciclul școlar primar și gimnazial.
Arbitrii:
Suciu Gabriel – CSM Moinești
Gál Imola-Katalin – CSS Tg. Mureș
11:30 – Confirmarea preînscrierilor
12:00 – Deschiderea oficială
12:15 – Ședința tehnică
12:25 – RUNDA I – VI
15:00 – Festivitatea de premiere
Eveniment sponzorizate de:
– S.C. GST SAFETY TEXTILE RO S.R.L.
– S.C. SEFAR S.R.L.
– S.C. CORALIA COM S.R.L.
– ROMPETROL
– AQUA Carpatica