TURNEU – ȘAH ÎN ȘCOALĂ

Luni, 23 mai 2022, în Piața Cetății Sighișoara, se va desfășura turneul de Șah în Școală, organizat de Școala Gimnazială „Victor Jinga”.

Turneul se va desfășura în sistem elvețian și este adresat amatorilor, elevi din ciclul școlar primar și gimnazial.

Arbitrii:
Suciu Gabriel – CSM Moinești
Gál Imola-Katalin – CSS Tg. Mureș

Program de desfășurare:

11:30 – Confirmarea preînscrierilor

12:00 – Deschiderea oficială

12:15 – Ședința tehnică

12:25 – RUNDA I – VI

15:00 – Festivitatea de premiere

Eveniment sponzorizate de:
– S.C. GST SAFETY TEXTILE RO S.R.L.
– S.C. SEFAR S.R.L.
– S.C. CORALIA COM S.R.L.
– ROMPETROL
– AQUA Carpatica