Şcoala Gimnazială „Victor Jinga” a organizat astăzi de la ora 12.00 Concursul Judeţean „Să Ocrotim Pământul”, ediţia a X-a. Concursul s-a adresat elevilor din clasele III- VIII care promovează educaţia ecologică şi desfăşoară activităţi legate de protecţia mediului.
La concursul de astăzi s-au înscris şcolile din municipiu precum şi cele din zona Sighişoara (Albeşti, Daneş, Seleuş, Vânători), iar juriul a fost format din cadre didactice – profesori de biologie şi geografie.
Galerie foto Concurs „Să Ocrotim Pământul” (ediţia a X-a), organizat de Şcoala Gimnazială „Victor Jinga” Sighișoara
Şcoala Gimnazială „Victor Jinga” a organizat astăzi de la ora 12.00 Concursul Judeţean „Să Ocrotim Pământul”, ediţia a X-a. Concursul s-a adresat elevilor din clasele III- VIII care promovează educaţia ecologică şi desfăşoară activităţi legate de protecţia mediului.
La concursul de astăzi s-au înscris şcolile din municipiu precum şi cele din zona Sighişoara (Albeşti, Daneş, Seleuş, Vânători), iar juriul a fost format din cadre didactice – profesori de biologie şi geografie.
Galerie foto